Яскраве відкриття дало крила: український школяр створив установку для електроенергії з атмосфери: 1 кіловат за 3 копійки

Зі своєю розробкою - одержання електроенергії з атмосфери - український школяр Самуїл Кругляк спочатку переміг на національному етапі міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF 2015, а згодом отримав право взяти участь в Олімпіаді геніїв, що проходила в Освего (штат Нью-Йорк, США). Він завоював бронзу серед двох тисяч юних винахідників з усього світу.

***

Окрім диплома, Самуїл Кругляк отримав можливість безкоштовного навчання в одному із вишів США та щомісячну стипендію 700 доларів.

Любое знание ложно. Не ищите знаний, ищите Пустоту. | Свет осознанности |  Дзен

Усі перемоги школяр здобув за розробку проєкту під назвою «Отримання електроенергії з атмосфери». Винахідник пропонує видобувати електроенергію з повітря, точніше, з атмосфери за допомогою штучної іонізованої хмари за рахунок сильного електричного поля, яке випромінюватиметься іонізуючою вежею. Винахід Самуїла має на увазі видобуток не тільки електроенергії, а й води.

За попередніми підрахунками, один кіловат такої електроенергії коштуватиме лише три копійки.

Дерево в лампочке

Самуїл запевняє, що цей винахід він побачив уві сні ще у восьмому класі. Через два роки завдяки викладачам з Малої академії наук цей проєкт вдалося втілити в життя.

«Така установка коштує копійки, але користі від неї – на мільйони. Уявіть собі: у разі її запуску ми могли б забезпечити Кіровоградську область електроенергією на 82%», – каже один із викладачів.

Природа в лампочке

"Время - деньги? Нет - свет!"

 

Викладачі школяра кажуть, що про винахід Самуїла Кругляка в Україні дізналися лише тоді, коли він переміг у Нью-Йорку. До цього різні установи, до яких зверталися науковці, не звертали на винахід уваги. Зробити настанову школяру допомогли наукові консультанти, а лабораторія МАН у Києві надала базу для експериментів.

Нова електростанція дозволить видобувати електроенергію абсолютно безкоштовно. Гроші потрібні будуть лише на спорудження самої електростанції. Але навіть з огляду на ці витрати один кіловат електроенергії коштуватиме всього... три копійки. Це справді дешевий спосіб видобутку електроенергії за допомогою штучної іонізації хмар. Навряд чи я зможу загальнодоступною мовою пояснити цей процес. Міні-електростанцію я вже побудував та експериментально довів, що метод працює. Тепер потрібно збудувати велику електростанцію, яка, за моїми підрахунками, забезпечить дешевою електроенергією щонайменше 82 % Кіровоградської області. Її висота – 150 метрів. Наразі я розробляю спеціальний трансформатор, який дозволить збільшувати отриману енергію у шість разів. Якщо все вийде, вистачить п’яти таких електростанцій, щоби забезпечити дешевою електроенергією всю нашу країну», - розповів винахідник.

Міні-модель установки, зібрана у київській лабораторії, уже працює та дає результати. Другий етап проекту планують реалізувати вже в рідній Олександрії, де під вежу, що генерує, можна задіяти трубу покинутої ТЕЦ.

Джерело  " Antikor.com.ua "