За нами не замерзне: в Антарктиді голосуватимуть на виборах 34 полярника-громадян України

На найвіддаленішій від нашої держави виборчій дільниці – антарктичній станції “Академік Вернадський” – участь у голосуванні за президента України братимуть 34 людини.

Про це повідомляється на сайті Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ).

“Антарктична станція “Академік Вернадський”, розташована за 15 тисяч км від Києва, є найвіддаленішою виборчою дільницею України. 31 березня тут голосуватимуть 34 особи – 11 учасників постійної експедиції, т. зв. зимівники, які перебувають на станції цілий рік, а також 23 науковці сезонної експедиції, які прибули наприкінці січня”, – зазначається у повідомленні.

На станції створили спецдільницю для голосування. ЦВК України уже затвердила склад комісії, до якої ввійшли чотири полярники.

Процедура голосування відрізнятиметься від виборчих дільниць на території України. Так, полярники використовуватимуть роздруковані скан-копії бюлетенів, які напередодні надішле ЦВК.

31 березня у їдальні, яка є найбільшим приміщенням станції, встановлять саморобну кабінку для голосування й урну. Підрахунок голосів відбудеться у присутності всіх членів експедиції.

“Якщо громадянину не байдуже, що стане з його голосом, він і за 15 тисяч кілометрів від дому, посеред снігів та айсбергів знайде можливість проголосувати”, – наголосив очільник НАНЦ Євген Дикий.

 

станция "Академик Вернадский"

 

Нагадаємо, уже понад 90 тисяч українців змінили місце голосування на президентських виборах.

Джерело   Uatv.ua/v-antarktydi