Затемнення сторіччя: коли земляни побачать кривавий місяць

У п'ятницю, 27 липня, в усьому світі можна буде спостерігати одне з найдивовижніших природних явищ, та й до того ж дуже рідкісних: місячне затемнення, яке прийде на планету за декілька днів, востаннє земляни спостерігали цілих сто років тому.

В цілому затемнення триватиме приблизно 1 годину і 43 хвилини, а ось часткове затемнення до і після повної фази триватиме ще годину і шість хвилин. Колір нашого супутника визначатимуть погодні умови: хтось побачить його червоним, хтось помаранчевим.



Kepler-186f стала першою планетою розміром з нашу Землю з числа виявлених до цього часу в інших зоряних системах. Планета розташовувалася в так званій зоні населеності — на комфортному відстані від свого світила — там, де вода може знаходитися в рідкому вигляді, а отже, не виключена і життя.

"Місяць не завжди перебуває в ідеальній відповідності до Сонця і Землі, тому ми не отримуємо його затемнення в кожному місячному циклі. Ви побачите, як схід Сонця та захід Землі висвітлюють поверхню Місяця – на відстані понад 350 000 км. Якби ви були на Місяці, ви б побачили повне сонячне затемнення, оскільки Земля блокувала б Сонце", - розповів Бред Такер, астроном з Дослідницької школи астрономії та астрофізики Австралійського національного університету.



Нагадаємо, в ніч на 28 липня українці зможуть спостерігати в небі місячне затемнення. Приготуйтеся, адже воно стане найдовшим у XXI столітті.

Джерело:  znaj.ua