Звіт про зліт: що побачила українська розвідка з висоти супутника
25 листопада українська розвідка розповіла, як саме було використано супутники, доступ до яких придбав "Фонд Сергія Притули", чия масштабна волонтерська діяльність викликає справедливий інтерес суспільства.
***
Інформацію оприлюднено на офіційній сторінці Facebook ГУР МОУ.
Спецслужба зазначила, що було проведено геолокаційну космічну розвідку місцевості, де окупанти тримають військову техніку та живу силу:
- територію рф;
- окупованому території України;
- території союзників рф.
На користь України при цьому працював супутник ICEYE та використовувалась база даних сузір'я SAR-супутників, які уміють знімати через туман, хмари і навіть стіни.
В результаті було виявлено 150 точок, де базують підрозділи рф. З космосу було помічено місця розташування наступні 2600 важливих об'єктів:
- САУ,
- ББМ,
- вертольоти,
- ОТРК "Іскандер",
- ЗРК "С-300",
- ЗРГК "Панцир-С1", РЛС,
- понтонні переправи,
- катери,
- намети.
ГУР наголосило, що завдяки цим даним вже було нанесено кілька вдалих ударів по системі ППО та антенних систем армії рф.
Нагадуємо, Сергій Притула на оренду супутника витратив 600 млн грн., які були зібрані у рамках проєкту "Народний Байрактар".
Турецька компанія-виробник безпілотників погодилась безкоштовно надати пристрої, натомість Україна уклала угоду з компанією "Айсас". Особливістю виробів цієї компанії є те, що вони ведуть зйомку земної поверхні не лише у оптичному діапазоні, а й з використанням технології SAR. При цьому добре видно об'єкти вночі, за високої хмарності і навіть добре замасковані.
Притула публікував світлини Кримського мосту, зроблені цими супутниками. Зазначимо, через деякий час після цього на Кримському мосту сталась масштабна "бавовна".