«Сенсаційна і історична подія»: у Раді прокоментували внесення Римського статуту

Президент вніс до Ради проект змін до Кримінального кодексу та КПК у зв’язку з ратифікацією Римського статуту. Внесення законопроєкту про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду є сенсаційною та історичною подією.

***

Таку думку висловив голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва народний депутат від фракції «Слуга народу» Олександр Мережко.

Сьогодні відбулася без перебільшення сенсаційна і навіть історична подія: Президент вніс у Верховну Раду Римський статут. Таким чином Україна демонструє всьому світові, що вона твердо стоїть на боці міжнародного права і міжнародного правосуддя", - зазначив він..

Нардеп вважає, що певні сили почнуть просувати наратив, який буде використовуватися російською пропагандою, про те, що нібито ратифікація Римського статуту може завдати удару по українським військовим.

Натомість Мережко переконаний, що ратифікація Україною Римського статуту прискорить притягнення російських воєнних злочинців до відповідальності.

Нагадаємо, Україна підписала Римський статут 20 січня 2000 року, але не ратифікувала його, хоча після підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом у 2014 році ратифікація цього документу є одним із прямих міжнародних зобов'язань країни.

Римский статут — какие страны подписали и ратифицировали документ » Слово и  Дело

 

Вікторія Рубан  

Більш детально про цілі Римского статуту 

Римський статут Міжнародного Кримінального Суду (англ. Rome Statute of the International Criminal Court) — міжнародний договір, що заснував Міжнародний кримінальний суд. Ухвалений на дипломатичній конференції в Римі 17 липня 1998 року та набрав чинності з 1 липня 2002 року. Станом на листопад 2023 року Римський статут підписали всього 137 держав (Україна — 20 січня 2000 року), але ратифікували лише 124 держави (Україна не ратифікувала).

Статут встановлює коло діяльності, юрисдикцію і структуру суду.

Римський статут встановлює чотири основні міжнародні злочини: геноцидзлочини проти людяностівоєнні злочини і злочини агресії. Проте в ході переговорів були розглянуті для внесення й інші злочини, зокрема екоцид.

***

“Фактично, ми будемо долучені до роботи ключового світового органу правосуддя та матимемо можливість впливати на пріоритизацію нашого питання в ньому. МКС видав уже шість ордерів на арешт російських злочинців, зокрема Путіна, армійської верхівки: Шойгу, Герасимова та інших генералів. Наша участь у роботі МКС дозволить посилити розгляд поточних справ, відкрити нові і забезпечити справедливе покарання для всіх російських злочинців”, - підкреслила заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра, - передає Укрінформ.

Римский статут — В Офисе президента объяснили, для чего Украине нужна  ратификация статута / NV