«Ворог не розуміє, що це». Що роблять на нулі українські роботи, внесені в каталог НАТО

Борис Дрожак, співзасновник української компанії Rovertech, що виготовляє дрони-розміновувачі і безпілотні наземні роботизовані платформи для фронту, в деталях розповів про свої унікальні продукти та їхні можливості.

***

ТОП УКРАЇНСЬКИХ РОБОТІВ/ЯК РОСІЙСЬКИЙ ТЕРМІНАТОР ВИЯВИВСЯ  ЛЮДИНОЮ/ПІДРИВАЄМО 150К $

«Ворог не розуміє, що це». Що роблять на нулі українські роботи, внесені в каталог НАТО і в рази дешевші за західні аналоги?

Восени 2024 року року українська безпілотна машина для розмінування із ефектною назвою Змій успішно пройшла випробування на полігоні і отримала сертифікат відповідності, а також кодифікацію від Міноборони. Йдеться про платформу від компанії Rovertech родом із Львівщини, що спеціалізується на розробці наземних роботизованих безпілотних систем і вже випустила кілька продуктів. Зокрема це дрон-розміновувач, а також безпілотна броньована платформа Змій Логістичний. Ба більше, цього робота вже встигли випробувати військові, а під кінець 2024 року Міноборони схвалило його використання і визнало таким, що відповідає стандартам НАТО.

«На тестових ділянках платформа здолала 10 км з навантаженням 500 кг та доправила з собою трьох людей, втративши лише 8% заряду батареї», — розповідають в компанії.

Борис Дрожак, співзасновник компанії Rovertech (крайній праворуч) і система для розмінування Змій (Фото: DR)

 

Такі роботизовані платформи стають важливим елементом у роботі військових. За даними Генштабу, використовуючи їх, Україні вдалося загалом зменшити втрати серед військових на 30%.

Борис Дрожак, співзасновник компанії Rovertech, розповів NV про переваги і можливості своїх Зміїв.

Що для вас означає отримання офіційного дозволу для платформи Змій Логістичний [броньований наземний логістичний дрон] на експлуатацію в Силах Оборони? Чи йдеться вже про державні замовлення на такі платформи?

Більш детально  " NV.ua/ukr "