Єврокомісія підтримала боротьбу з пластиком
Наразі в Європі збирається і переробляється в середньому 60% пластикових пляшок.
"Частка переробки пластикових пляшок повинна бути збільшена. Навіть одна пляшка, що потрапила на смітник, завдає непоправної шкоди навколишньому середовищу", - вважає президент EFBW Жан-П'єр Деффіс.
У федерації поки не анонсують, як саме ЄС боротиметься з пластиком. Відомо тільки те, що наміри EFBW підтримали в Європейській комісії. Там вважають, що піддаватися вторинній переробці повинні всі пластикові пляшки, вироблені в ЄС.
Нагадаємо, надлишок пластикового сміття став проблемою для багатьох країн в світі. Україна не виняток. Щорічно наша країна накопичує близько 12-15 млн тонн твердих побутових відходів, 40% з яких - це тара, зокрема пластикова. Експерти вказують, що проблема криється у відсутності мотивації українців цивілізовано поводитися зі сміттям, зокрема пластиковими пляшками.
Боротися з пластиком більшості європейських країн допомагає депозитна система збору тари.
Принцип її роботи полягає в тому, що при здачі пляшок в спеціальний автомат споживачам повертається частина грошей, сплачених при купівлі напою. Чим більше пляшок збере автомат - тим більше тари можна повторно використовувати або переробляти. Це в свою чергу зменшує кількість сміття, яке осідає в океанах і на звалищах.
Норвегія, наприклад, завдяки такій системі переробляє майже всі пластикові пляшки в країні. У 2016 році там переробили 598 млн пляшок, що становить 97% від загального обсягу.
В Україні така система запрацює, як тільки народні депутати схвалять зареєстрований в парламенті законопроект.
Джерело: UNN