Інститут вивчення війни про аналіз характеру бойових дій та військові потреби - Залужний правий
Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) проаналізували колонку Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного про позиційний характер війни та та військові потреби і дійшли висновку про його правоту.
***
Аналіз наукової установи розміщено на сайті ISW.
Зокрема зазначається, президент України Володимир Зеленський наголосив, що війна в Україні не є патовою, коментуючи для ЗМІ колонку Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного про позиційний характер війни в Україні. 4 листопада під час спільної пресконференції з президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн Зеленський заявив, що нинішня ситуація на фронті «не є патовою, навіть якщо минув час і люди втомилися».
Аналітики вказують, що колонка Залужного «Сучасна позиційна війна і як її виграти» більш чітко окреслює його міркування щодо змін, які має здійснити Україна, щоб подолати нинішню "позиційну" стадію війни, ніж інтерв’ю для The Economist. Залужний писав, що війна «поступово переходить до позиційної форми» і зазначав, що Україні необхідно отримати перевагу в повітрі; проривати мінні загородження по глибині; підвищити ефективності контрбатарейної боротьби; створити та готувати необхідні резерви; і нарощувати засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) для подолання позиційної війни.
Інститут наголошує, що позиційна війна стосується військових дій, які не призводять до швидких або різких змін на лінії фронту, незважаючи на те, що обидві сторони постійно намагаються покращити свої позиції. Примітно, що Залужний у своєму есе не сказав, що війна зайшла в глухий кут, і не припустив, що Україна не може досягти успіху. Його допис скоріше зосереджувався на поясненні того, що нинішній позиційний характер війни є наслідком техніко-тактичного паритету на полі бою та широкого використання російськими та українськими військами мінних загороджень.
Залужний розглянув можливості, які надають Україні виклики з боку росії, зокрема значні втрати російської авіації; використання Україною західного ракетно-артилерійського озброєння; і неспроможність росії скористатися перевагами своїх людських мобілізаційних ресурсів через політичні, організаційні та мотиваційні проблеми. Залужний стверджував, що, щоб уникнути «окопної війни» у стилі Першої світової війни та перейти до маневрової війни, Україна повинна розробити нові підходи, включаючи технологічні та інші зміни, деякі з яких залежать від підтримки Заходу, а інші вимагають адаптації в українській армії, державі та суспільства.
Залужний дійшов висновку, що позиційна війна вигідна росії, оскільки вона продовжує війну і може дозволити роосії досягти переваги в певних областях. Залужний стверджував, що Україна чи росія можуть повернутися до швидкої маневрової війни за відповідних обставин, які для України мають включати військові ресурси, надані Заходом.
«Нарис Залужного був присвячений тому, як відновити маневр у позиційній війні, а не аргументам, що війна зайшла в глухий кут», — вважають аналітики ISW.
Джерело " Ua.news/ua "