Роксолана і викриття обману: ідентіфікован текст про національність дружини султана

У Стамбулі біля усипальниці дружини султана Сулеймана Першого Роксолани змінено текст напису про нібито її російське походження - історична правда восторжествувала.

 

 

Про це повідомило у Тwitter Посольство України у Туреччині.

"Поступово відновлюємо історичну правду: на звернення Посольства України у Туреччині турецька сторона вилучила текст напису про нібито російське походження дружини султана Сулеймана Першого Роксолани біля її усипальниці в мечеті Сулейманіє", – написали в посольстві. 

Нагадаємо, в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" голова українського Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович прокоментував те, що княгиня Ольга увійшла до списку "Великі імена Росії" та те, що іменем княгині Ольги назвали аеропорт у російському місті Псков.

Нагадаємо, 29 травня президент РФ Володимир Путін осоромився на зустрічі з новим чільником Франції Еммануелем Макроном, назвавши дружину французького короля росіянкою. Додамо, що Анна Ярославна (Анна Київська – у країнах Західної Європи) – дочка князя Київського Ярослава І Мудрого та його дружини Інгігерди (доньки шведського короля Улофа III Шетконунга). Вона була дружиною французького короля Генріха І Капета та королевою Франції. Анна Ярославна – мати короля Франції Філіпа І. 

Джерело "5.ua/svit"