«Зброя та безпека - 2019». Виставка, яка дає шанс на перемогу

У Міжнародному виставковому центрі триває спеціалізована виставка «Зброя та безпека - 2019». За словами організаторів у день відкриття експозицію подивились майже 6 тисяч осіб.

***

У Міжнародному виставковому центрі триває спеціалізована виставка «Зброя та безпека - 2019». За словами організаторів у день відкриття експозицію подивились майже 6 тисяч осіб. Сьогодні (9 жовтня), виставка була ще більш велилюдною.

Серед величезної кількості представлених зразків військової техніки, озброєння, машин швидкої допомоги і захисного спорядження, новітніх розробок студентів та викладачів вищих навчальних закладів України, привертали увагу багатьох відвідувачів і розробки КП СПБ «Арсенал». На своєму стенді арсенальці представили останні зразки приладів різноманітного призначення, зокрема для ракет-носіїв комплекс командних приладів, який входить до складу системи управління ракети-носія, створений у рамках проекту «Циклон-4».

«Ми сподіваємося, що і в подальшому це буде одним з основних проектів нашої діяльності - оснащення ракет-носіїв саме такою системою управління» – розповів директор – головний конструктор підприємства Микола Лихоліт.

Крім того, фахівці «Арсеналу» продемонстрували свої останні розробки в області наземної навігаційної системи. Зараз уже завершується випробування системи, яка має високу точність визначення координат рухомого об’єкту і може інтегрувати з різними іншими навігаційними системами.

Увагу гостей виставки привертає також навігаційна система для літаків. Фахівці підприємства мають надію, що знайдуть споживачів на цю свою розробку як в Україні, так і за кордоном. Поряд на стенді можна побачити також окремі гіроскопічні датчики. Арсенальці володіють технологією виробництва лазерних гіроскопів і на цій виставці демонструють останні досягнення по підвищенню точності таких лазерних гіроскопів. Щодо супутників, то тут представлено розробки для систем дистанційного зондування, зокрема, сканер далекого інфрачервоного діапазону, макетний зразок в масштабі 1 до 2-х для малогабаритної системи дистанційного зондування з роздільною здатністю менше 1 метра.

«Це наш доробок, який ми плануємо далі розвивати в рамках нової космічної програми» - зазначив Микола Лихоліт. Також директор підприємства звернув увагу відвідувачів стенду на зразки для військової техніки - традиційну нашоломну систему цілевказівку для винищувачів, а також оптичні головки самонаведення для ракет «Повітря - Повітря» і для переносних зенітно-ракетних комплексів.

«Ми працюємо як для вітчизняного споживача, так і на експорт. Сподіваємося, що ця виставка принесе нам збільшення замовлень і з’являться нові партнери для розробок нової техніки, як для космічних систем, так і в області озброєння і військової техніки. На сьогоднішній день замовлення є, підприємство працює в нормальному режимі, сподіваємося до кінця року виконати всі поточні завдання. Ми беремо участь у виставці, аби на майбутнє закласти основи для нових замовлень, в тому числі і для космічної техніки і основним замовником, вважаю, буде ДКА України. Маємо надію, що найближчим часом буде затверджена нова науково-технічна космічна програма, там є, зокрема, проект створення супутників різної роздільної здатності і за нами завдання створити для таких супутників корисне навантаження, а саме сканери для отримання зображення поверхні Землі, з різною роздільною здатністю» - розповів директор – головний конструктор КП СПБ «Арсенал» Микола Лихоліт.

Джерело  "Прес-служба Державного космічного агентства"