Логотип Юстус
Русский Українська English

Новини


6 жовтня, 12:00
Картинка

"Путінська клептократія" - хто володіє Росією?

Американська дослідниця Карен Давіша опублікувала роботу про прихід до влади Володимира Путіна.

Російський націоналізм і радянський реваншизм складають ідеологію прикриття дій режиму Путіна, спрямованих на захист багатства його оточення, вважає професор університету Маямі Карен Давіша. Книгу американської дослідниці під назвою "Путінська клептократія" одне з провідних  британських видавництв кілька місяців тому друкувати відмовилося. Але знайшлося інше – сміливіше.

Те, що раніше видавці з "Кембридж Юніверсіті Пресс" не наважилися видати книгу, зробило її відомою ще до появи друком. Авторка простежує, як колишній заступник мера Санкт-Петербурга за три роки з безробітного офіцера КДБ перетворився на наймогутнішу людину в Росії.

"Я хотіла подати свідчення того, що відомо про його прихід до влади і причетність до злочинної діяльності, а також про намагання придушити розслідування тієї діяльності", - пояснює Карен.

  

Карен Давіша не подає чуток чи анонімних тверджень, а лише документи й опубліковані свідчення. Опрацьованого за багато років досить, щоб на думку автора побачити: за Путіним стоять люди, головне завдання яких – гроші, а також влада, щоб ті гроші захистити. Ідеологія на її думку - на другому плані. 

"Він [Путін] дозволяє грати націоналістичною картою, але я особисто вважаю, що сам Путін про це зовсім не дбає. Він хоче залишатися на верхівці, йому подобаються високі рейтинги підтримки, він повинен переконати населення, що потрібні пожертви. І для цього йому була потрібна маленька успішна війна", - говорить Давіша.

Захоплення Криму і війна на Донбасі, стверджує Карен Давіша – це, в першу чергу, прояв стурбованості за російські бізнес-інтереси в Україні.

Колишній радник президента Путіна Ілларіонов називає книгу професора Давіші "політичним землетрусом". Втім, він не погоджується, що жадібність є головним мотивом дій Володимира Путіна та його режиму: 

"Це ідеологія, це спосіб мислення. Бізнес там може відігравати роль і націоналізм може відігравати роль, і концепція російського світу може грати роль, але вона допоміжна. А центральне те, що, на їхню думку, Україна в теперішньому вигляді, як провідна центральна чи східноєвропейська держава не може існувати незалежно від Москви".

Якими б не були справжні мотиви російського президента, - каже Карен Давіша, його урядування тримається на повній узурпації влади.  Путіна досі оточують люди, які привели його на цю посаду.

Вони тримають усе під контролем. Замість того, щоб боротися з мафією, більш чи менш успішно, як ми це бачимо в різних містах чи країнах, ми маємо ситуацію, в якій вони приручили мафію і дозволили їй діяти під контролем служб безпеки
Карен Давіша

​Зрощення КДБ з організованою злочинністю і тотальна корупція, доводить професор Давіша, панує в Росії і загрожує також західним інституціям:

"Їм треба насамперед чітко думати про те, як зміцнити фінансові системи і бути певним, що їх не поглине корупційна діяльність".

Карен Давіша сказала, що зокрема американські уряди, спочатку  Буша, а згодом Обами, зробили помилку, намагаючись налагоджувати відносини з Москвою, заплющуючи очі на сутність режиму Путіна. Сьогоднішній тиск Заходу на Москву – є більш правильною політикою , каже Карен.

"Я вважаю, що система опинилася під тиском. Ми бачимо, що вона змушені вдаватися до фінансових пакетів допомоги, використання грошей з пенсійної системи. Він починає відчувати наслідки. Валютні резерви великі, але з часом схвалювати рішення буде важче. Що Путін вирішить робити в такій ситуації ми не знаємо, але економічне місце для маневру у нього буде менше".  

Карен Давіша припускає, що війна Путіна з Україною може мати руйнівні наслідки для його системи, але застерігає також, що і в самій Україні корупція та вплив олігархів залишаються величезною загрозою. А новій владі у Києві та президентові Порошенку ще належить довести свою здатність зламати в Україні корумповану олігархічну систему, досить схожу на російську.

 

ПАРТНЕРИ
 

22 серпня, 08:10
Три горы и пять колец - сюприз по китайски

11 листопада, 07:38
Перший український електробус (фото)

17 вересня, 13:02
ЄС не визнає російські вибори в анексованому Криму

10 вересня, 11:40
Польща проведе донорську конференцію для протидії роспропаганді

11 червня, 15:35
Мати загиблого кіборга отримала його орден

3 березня, 11:07
Від земного до небесного: сходження на пік Шевченка

31 грудня, 13:06
ОБСЄ дбає про саперів

20 грудня, 14:37
Крим перейме досвід Зімбабве

20 грудня, 12:22
ЮНІСЕФ: Через війну на Донбасі діти платять найвищу ціну

1 грудня, 11:12
Майже 30% українців мають вишиванку - дослідження

5 листопада, 12:49
Терористи хочуть переробити Мінський протокол

15 жовтня, 10:00
Медведєв: Наші війська в Україні - внутрішня справа Росії

6 жовтня, 12:00
"Путінська клептократія" - хто володіє Росією?

5 вересня, 10:00
Як у Монголії зустрічали Путіна – хана держави “ОХУ-ын”

28 серпня, 11:00
ФБР підозрює, ща за хакерскою атакою на найбільший банк США стоїть Росія

26 серпня, 13:00
Українські біженці в Росії змушені вчити башкирську мову

26 серпня, 12:00
В Амстердамі вирішили поки що нікому не повертати скарби із Криму

26 серпня, 10:30
Брюссель допоможе Україні з газом взимку

22 серпня, 11:00
"Влада" Криму проти кримських татар: погрози, напади, викрадення

21 серпня, 11:00
Європарламент погрожує вилучити рубль із світового фінансового обігуВидеоновости Украина